Kakao Bulutlari Blog - Butik  Pasta

Emir’in 1 Yaş Pastası ve Kurabiyeleri

1 yaş pastasıEmir’in 1 Yaş Pastası ve Kurabiyeleri

Daha önce, diş kurabiyelerini hazırladığım Emir’in 1 Yaş pastası ve kurabiyeleri.

Emir’in ilk yaşını kutluyor. Ailesi ile birlikte mutlu mutlu büyümesini diliyorum.Mehtap hanım, partide dağıtılmak üzere ayıcık kurabiyelerinden hazırlamamı istedi. Ayıcık kurabiye sepetini, dördünce kez hazırladım. İlk yaptığımda bu kadar tercih edileceğini düşünmemiştim.

Kurabiyeler zencefil&tarçın aromalı hazırladı.

 

İlgili diğer yazılar
Volkan’ın 1 yaş pastası

Paylaşın:

Kakao Bulutları Ana Site

Paylaşın:

Kategoriler

  • Kavanozda Muhallebi (1)
  • Lolipop Şekerler (2)

Arşiv

Bumerang


Hakkımda

Uzun bir süredir özel pasta ve kurabiye tasarımıyla ilgileniyorum. Çalışma hayatına finans sektöründe başladım. Bu sektörden ayrıldıktan sonra pasta ve kurabiye konusunda Türkiye’nin önde gelen kişi ve kurumlarından eğitim alarak profesyonelliğe adım attım. Ev yapımı geleneksel pastacılık anlayışını modern pasta üretim teknikleriyle birleştirerek kişiye özel benzersiz pasta, kurabiye ve cupkekler ortaya çıkarmayı amaçlıyorum. Ürünlerimde günlük ve doğal malzemeler kullanmayı tercih ediyorum.

“Kakao Bulutları ” ismi nereden geliyor?

Mavi Evdeki Ayı Kakao Bulutlarını İçmek İsterse?

Kalabalık sayılabilecek ve birbiriyle hiç alakası olmayan hayvanlar aynı evi paylaşıyorlar. Soğuk bir kış günü mavi evde iri cüsseli ayı ve adı gibi bücür(fare) ısınmak için sıcacık kakao içmek isterler, çünkü bücür üşümüştür ayı ise ona yardımcı olmak istemektedir.

Ayı bücüre ve kendisine kakaolu süt hazırlar. Ne var ki kakao süte tam karışmaz, hatta karışamaz ve sütün üzerinde kakao topakları oluşur. Bücür bundan olabildiğince rahatsız olmaktadır ayı ise bu kakao tozları kaybolsun diye sürekli karıştırmaktadır.

Bücür cüssesinden beklenmeyecek tiz bir sesle

-Ayıııııııııı bırak artık karıştırmayı diğe bağırır.

Ayı ise karıştırmayı bıraktığında, bücüre sütü içirebilmek için kakao topaklarına, kakao bulutları adını verir. Bu durum bücürün hoşuna gitmiştir. Artık sevimli bir oyundur aralarında. Kakao topakları dönüşüverir, kakao bulutlarına.

Biz bu çizgi filmi yıllar önce çok izledik Deniz’le. Ben Deniz’den daha meraklı bir halde, bu üç katlı evin her detayına dikkat kesiliyorum. Banyosu, merdivenlerindeki sevimli detayları, mutfağı…

O günden sonra Deniz’le kakao bulutlarını bardaklarımızda oluşturduk, sonra bildiğimiz en kuvvetli dalgayı çıkardık kaşığımızla. Bulutlar bazen kayboldu, bazen kaldı. Ama biz bardağımızdaki bulutlardan hiç rahatsız olmadık, sütümüz daha güzel ve daha lezzetliydi.

Hadi kakao bulutları içelim dediğimde, Deniz kakaolu sütü içeceğini bilerek, herzaman kocaman bir eveeet diyordu.

Sevgilerimle,

Nur Vural


Bizi takip edin: Twitter | Facebook

Butik Pasta

Butik pasta son yıllarda epey duyulan bir sözcük öbeği olmaya başladı. Butik kelimesinin sözlük anlamı her ne kadar kişiye özel yapılan bir işe işaret etmese de pasta ile beraber kullanıldığında bu anlama geldiği kesin. Yaptığım iş de tam bu zaten: Kişiye veya kuruma özel butik pasta, butik kurabiye, butik cup cake, butik tatlı, butik çikolata veya butik olan ve yenebilen tatlı olan herşey. Butik pastalar doğum günlerinden askere uğurlama durumlarına kadar geniş bir yelpazede talep edilmekte. Aynı şekilde butik kurabiye, butik cup cake, butik tatlı ve butik çikolatalar. Bu blogda daha önce yapmış olduğum butik pasta, kurabiye, cup cake vb çalışmalardan örnekler bulabileceğiniz gibi enteresan tariflere de zaman zaman yer verdiğimi göreceksiniz. Bu işle ilgilenen arkadaşlarımın yazılarını da bu butik pasta, kurabiye, cup cake, talı, çikolata vs vs bloğunda okuma şansı bulacaksınız. Size ait butik pasta, butik kurabiye ve diğer tariflere de gönderildiği takdirde yer vereceğim. Hepimize mutlu butik pasta ve kurabiyeler. Butik cup cake, tatlı ve çikolatalar da olabilir tabii..Kakao BulutlarıCopyright © 2011 Kakao Bulutları. İzinsiz kopya edilemez, çoğaltılamaz.
Paylaşın: